poniedziałek, 9 kwietnia 2012

...

Wojciech Cejrowski w wywiadzie dla "Skarbu":
(...) Indianie są bardzo honorowi i nie przychodzi im do głowy, że można być niehonorowym. A zatem z naszego punktu widzenia są łatwowierni, choć lepiej byłoby powiedzieć, że są ufni jak dzieci. Dzieci nieskażone grzechem kłamstwa, niewierności, podstępu.


Taaak, a biały człowiek zawsze musiał tę ufność zbudowaną na honorze wykorzystać do własnych celów. Tak było, jest... i oby na tym się skończyło, chociaż wątpię... Bo ileż to znaczy dla białego człowieka, powiedzieć Indianinowi / Indiance z rozbrajającą szczerością: "byłeś naiwny / byłaś naiwna". Ot, zwykłe pstryk, zmywające winę z przedstawiciela białej rasy...
Pledzik niemowlęcy. Wymiary: 93 x 123 cm.


4 komentarze:

 1. no czyli po teraźniejszemu "frajer"..

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zgadzam się z Cejrowskim. Nie widzę związku między byciem honorowym a byciem naiwnym. Pierwsza postawa jest ugruntowana na zasadach, które się wyznaje, zaś naiwność jest głupotą i nie ma nic wspólnego z zasadami.
  Kołderka super (jakie ma wymiary?)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądasz nieuważnie, bo wymiary jak najbardziej są, bo P. Małgosia jest perfekcjonistką, a Cejrowski to fajny facet, niestety nie przystający do naszej rzeczywistości i dlatego go u nas nie ma.
  pozdrawiam
  maria

  OdpowiedzUsuń
 4. "Naiwność" jest wiarą w drugiego człowieka..

  OdpowiedzUsuń